ویزای آمریکا

ویزای آمریکا (روادید) چیست؟
به طور کلی، ویزای آمریکا برگه ایست که ضمیمۀ گذرنامه میشود و نشان دهندۀ این است که افسر کنسولی آمریکا در خارج از کشور آمریکا که به شما اجازه می دهد به ایالات متحده آمریکا سفر کنید یا کنسولگری با درخواست متقاضی جهت ورود به آن کشور موافقت کرده و متقاضی جهت ورود به آن کشور با در نظر گرفتن اطلاعات وارد شده در برگۀ ویزای آمریکا و قوانین آن کشور مشکلی ندارد و می تواند برای پذیرش اقامت دائم قانونی (LPR) درخواست کند. مامور مهاجرت اداره گمرک و حفاظت مرزی وزارت امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا تصمیم نهایی را جهت اجازه یا منع ورود شما به عنوان مقیم دائم قانونی اتخاذ می کند. هنگامی که شما به عنوان مقیم دائم قانونی پذیرفته شدید، به طور کلی حق دارید به صورت دائم در ایالات متحده کار و زندگی کنید. معمولا در عرض سه ماه پس از ورود شما به ایالات متحده، اداره تابعیت و مهاجرت وزارت امنیت داخلی ایالات متحده کارت اقامت دائم (گرین کارت) شما را به نشانی جدیدتان در ایالات متحده ارسال خواهد کرد.

چنانچه مایل به دریافت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای آمریکا هستید، با کارشناسان ما در “آریا سفر” در تماس باشید:

تلفن های تماس: 66551761 – 66533254 – 66533072 – 66531091 (021)

تفاوت پاسپورت با ویزا چیست؟

پاسپورت و ویزا دو واژه متفاوت و مکمل هستند و به جرات میشود گفت که یکی از مهمترین ارکان در سفرهای خارجی هستند.
1) ویزا اجازه ورود به یک کشور است که توسط آن کشور مقصد صادر می شود اما پاسپورت همانند شناسنامه سندی معتبر است که تابعیت و هویت دارندگان خود را تأیید می کند و توسط کشوری که در آن به دنیا آمده اید و زندگی می کنید صادر می شود.
2 ) گردشگران هنگام برگشت به کشور خود پاسپورت را لازم دارند اما به ویزا نیازی نیست و تفاوت دیگر اینکه پاسپورت به مدت پنج سال اعتبار دارد ولی اعتبار ویزا به طور موقت توسط کشور مقصد تعیین می شود
3 ) برای سفر به تمامی کشورهای خارجی داشتن پاسپورت الزامی است ولی ویزا بستگی به کشور مقصد دارد
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا نسبت به مهاجرت به سایر کشورها سختر می باشد که باتوجه به هدف و سن و سرمایه می توانید از روشهای مختلف برای اقامت استفاده کنید. این روش ها شامل سرمایه گذاری، کاریابی و شغلی، تحصیلی و پژوهشی، نامزدی و ازدواج و… می باشند. اما باید در نظر داشته باشید که سیاست های دولت آمریکا و روابط آن ها با سایر کشورها به شدت در مساله مهاجرت و روش مهاجرتی که تصمیم میگیرد، تاثیر میگذارد.

انواع ویزا :

نوع ویزای آمریکا به علت اصلی سفر متقاضی به آن کشور بستگی دارد و هر کشور قوانین خاص خود را جهت اعطای ویزا به متقاضی را دارا می باشد. ویزای آمریکا رایج عبارتند از : ویزای توریستی آمریکا، ویزای تجاری آمریکا، ویزای دانشجویی آمریکا و ویزاهای  اقامتی، کاری که  لازم است بدانید اکثر ویزاها دارای یک تاریخ شروع ، یک تاریخ اتمام و یک مدت معین شده جهت اقامت هستند که مسافران باید در نظر داشته باشند که تاریخ سفرشان حتماً بین بازۀ شروع و اتمام ویزا باشد و مدت اقامتشان هم از زمان تعیین شده بیشتر نباشد.
هرکدام از این ویزاها ممکن است به صورت یکبار ورود ، دوبار ورود یا چندبار ورود صادر شوند.
مدارک لازم جهت ویزای آمریکا

مدارک شخصی و خانوادگی
شناسنامه – کارت ملی -سند ازدواج یا طلاق – کارت پایان خدمت یا معافیت و صفحه تاییدیه مصاحبه
مدارک شغلی
فیش حقوقی – گواهی اشتغال – روزنامه رسمی – جواز کسب – کارت بازرگانی – پروانه بهره وری ومطب و سازمان نظام مهندسی – حکم کارگزینی و بازنشستگی – گواهی شورای اصناف
مدارک مالی
سند ملکی – نامه تمکن – گردش شش ماهه حساب بانکی – برگه خرید سهام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا
با ما تماس بگیرید.
error: Content is protected !!